1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 0.00 (0 آرا)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بیماری التهابی لگن چیست؟

بیماریهای التهابی لگن (PID) عفونت پس از عبور از مهبل (واژن) از طریق گردن رحم (دهانه رحم) ، رحم (رحم) و به لوله های فالوپ است. تخمدانها گاهی هم نقش دارد.

باکتری ها و سایر میکرو ارگانیسم ها می توانند راه خود را از طریق واژن و دهانه رحم به اندام های تناسلی داخلی را پیدا کنید. یک نوع عفونت باکتریایی می تواند باعث التهاب در این ارگان ها و محیط اطراف خود. این امر اغلب در لوله فالوپ رخ می دهد.

چه چیزی باعث PID می شود؟

در برخی از زنان ، PID ممکن است از یک نتیجه ختم حاملگی یا زایمان زیر .گاهی اوقات ، ممکن است به عنوان یک نتیجه از داشتن رابطه جنسی با یک شریک جدید باشد. اما اغلب بدون هیچ دلیل خاص را می توان یافت. در بریتانیا 'اشکال اغلب مسئول برای PID کلامیدیا است .

علایم PID چه هستند؟

PID باعث حساسیت به لمس و درد در یک یا هر دو طرف قسمت تحتانیشکم است. در همان زمان ، می تواند باعث تب و ناراحتی عمومی شود. در نهایت ، عفونت می تواند به همراه دوره های سنگین ، دردناک و گاهی ترشحات واژن.

چگونه پزشک تشخیص؟

اگر در معاینه لگنی ، پزشک تشخیص حساسیت به لمس و شاید حتی وجود یک توده در کنار رحم ، سپس PID علت ممکن است آزمایش خون نیز می تواند مورد استفاده برای شناسایی علائم عفونت .

معمولا این علائم و نشانه های عفونت کافی برای پزشک را به تشخیص از PID ، اما گاهی اوقات ، ممکن است لازم باشد به داخل لگن با استفاده از بررسیلاپاروسکوپی برای تشخیص هر گونه تغییرات التهابی هستند .

نمونه ها نیز از گردن رحم گرفته تا تلاش برای شناسایی ارگانیسم مسئول عفونت.

PID چگونه درمان می شود؟

پزشک به طور معمول تجویز آنتی بیوتیک ها و مشاوره بیمار را گرم نگهدارید و استراحت در خانه -- بستری شدن در بیمارستان است که معمولا لازم نیست. در اغلب موارد ، التهاب در یک یا دو هفته فروکش خواهد کرد. با این حال ، اگر درد و درد باقی می ماند ، این می تواند نشانه عفونت رفته است دور و حتی ممکن است بازگشته اند.

خوشبختانه ، با درمان مناسب ، این است که غیر معمول است. اگر کلامیدیاتشخیص داده و سپس شریک جنسی زن نیز باید آزمایش شود . اگر او آلوده است ، او همچنین به درمان نیاز داشته باشد.

چه عوارض ممکن است از PID بوجود می آیند؟

اگرچه PID یک بیماری نسبتا بی ضرر است ، اگر که درمان نشود به سرعت و به طور موثر ، می تواند در آسیب دائمی به لوله های فالوپ شود. این برای تخم و اسپرم به عبور و افزایش خطر ابتلا به ناباروری و یا حاملگی خارج از رحم آن را مشکل تر می سازد .

اگر قسمت اول یا پس از آن از التهاب به اندازه کافی درمان نشود ، بیماری می تواند مزمن می شوند. اگر این اتفاق می افتد ، آبسه ها می توانند در لگن شکل و جراحی اغلب مورد نیاز است. این ممکن است شامل از دست دادن لوله فالوپ ، تخمدان ، یا گاهی اوقات ، برداشتن رحم در هیسترکتومی . خوشبختانه ، اغلب زنان به دنبال توصیه های اولیه و درمان سریع و مناسب است

.www.netdoctor.co.uk

Tagged Under