1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 0.00 (0 آرا)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه ما بارها و بارها شنیده‌ایم که پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع درباره انواع مختلف بیماری‌ها نیز صادق است. به همین دلیل قصد داریم تا در اینجا به بعضی از این موارد اشاره کنیم. همان‌طور که می‌دانیم اشعه و نور آفتاب مهم‌ترین دلایل ابتلا به سرطان در افراد است. بنابراین توجه داشته باشید؛

سایت گروه مجلات همشهری:همه ما بارها و بارها شنیده‌ایم که پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع درباره انواع مختلف بیماری‌ها نیز صادق است. به همین دلیل قصد داریم تا در اینجا به بعضی از این موارد اشاره کنیم. همان‌طور که می‌دانیم اشعه و نور آفتاب مهم‌ترین دلایل ابتلا به سرطان در افراد است. بنابراین توجه داشته باشید؛

 

‌ برای کاهش خطرات ناشی از تابش اشعه ماورای بنفش نور خورشید بهتر است حتی المقدور از ساعت 11 تا 14 در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیریم زیرا دراین ساعات از روز، خورشید زاویه عمودی با زمین داشته و تابش نور به بیشترین میزان خود می‌رسد.

اگر قصد دارید در ساعاتی که نور خورشید به بیشترین حد خود می‌رسد از خانه یا محلی سرپوشیده خارج شوید بهتر است از دستکش و کلاه استفاده کنید.
‌  ‌ اگرچه تلاش برای کاهش تردد در ساعت‌هایی که تابش آفتاب به بیشترین حد خود می‌رسد راهکار قابل توجهی است اما در موارد بسیاری نمی‌توان آن را اجرایی کرد. بنابراین بهتر است درصورت رفت و آمد در سطح شهر، روستا یا هر مکان دیگری که نور خورشید سلامت پوست ما را تهدید می‌کند از کرم ضد آفتاب برای پوست صورت و دور چشم خود استفاده کنیم.

این روزها بسیاری از افراد برای تنوع در ظاهر خود از شیوه‌های مختلف استفاده می‌کنند که یکی از این موارد برنزه کردن پوست است. این در حالی است که تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از دستگاه‌های سولاریوم یا لامپ‌های مخصوص برنزه کردن می‌تواند احتمال ابتلا به این نوع از سرطان را در فرد افزایش دهد. بنابراین از این کار پرهیز کنید.

برای اینکه کودکان ما نیز از این خطر مصون بمانند‌ باید از دوران کودکی از محصولات ضد آفتاب ویژه این گروه سنی استفاده کنیم.

‌ تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد کمبود ویتامین B به ویژه ویتامین B2 باعث افزایش احتمال مبتلا شدن افراد به این دسته از انواع سرطان‌ها می‌شود؛ بنابراین مصرف منابع غذایی حاوی این ویتامین را در سبد غذایی خود لحاظ کنید. به خاطر داشته باشید انواع مرکبات از جمله نارنگی، پرتقال و لیموهمچنین سایر میوه‌ها مانند آناناس، گیلاس، خربزه‌،  انگور و خشکبار مانند گردو حاوی ویتامین B هستند از این رو استفاده از آنها به شما توصیه می‌شود.

‌  اگر پوست روشنی دارید به این نکته توجه داشته باشید، افرادی که پوست روشنی دارند به دلیل اینکه ملانین کافی در پوستشان وجود ندارد تا نقش صافی را در برابر نور خورشید بازی کند خطر ابتلا به سرطان پوست بیشتر آنها را تهدید می‌کند. دانستن این نکته نیز خالی از لطف نیست که سیاه پوستان به علت اینکه سلول‌های رنگدانه‌ای در پوست آنها زیاد است به ندرت به این بیماری دچار می‌شوند.

‌  ‌ تا حد امکان از تماس طولانی مدت باروغن پارافین، اشعه‌هایی که برای پوست مضر هستند و همچنین زغال یا آرسنیک دوری کنید.

Tagged Under