1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 0.00 (0 آرا)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

واکسن برای محافظت در برابر انواع HPV که باعث بسیاری از موارد سرطان گردن رحم.

در طول سالهای 2008 و 2009 انگلستان شاهد استفاده گسترده از دو واکسن جدید برای جلوگیری از سرطان دهانه رحم (گردن رحم) : Gardasil و Cervarix.

آنها هر دو کار با حفاظت در مقابل دو زیرگروه خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یعنی HPV 16 و 18 است که باعث اغلب موارد (70 درصد) سرطان دهانه رحم. Gardasil در برابر انواع HPV 6 و 11 نیز به محافظ دارند.

سرطان گردن رحم چیست؟

سرطان گردن رحم دوم شایع ترین بدخیمی در میان زنان در سراسر جهان است ، با حدود 500.000 مورد در سال است. در کشورهای در حال توسعه آن علت اصلی مرگ ناشی از سرطان در زنان است ، و در اطراف 250.000 زنان ، هر سال به دلیل آن می میرند.

در انگلستان خدمات آزمون ملی اسمیر است که صفحه نمایش برای سلولهای پیش بدخیم و بدخیم منجر به کاهش در تعداد مرگ و میر ناشی از سرطان دهانه رحم است. در سال 2006 حدود 1000 زن در اثر سرطان گردن رحم ، عمدتا به دلیل آنها برای شرکت در آزمایش اسمیر .

عوامل خطر عمده برای سرطان گردن رحم عبارتند از :

  • استعمال دخانیات
  • که در یک منطقه فقیر (سرطان گردن رحم شایع تر است در شمال انگلستان نسبت به جنوب مرفه زندگی می کنند)
  • داشتن یک شریک است که یک کار دستی
  • داشتن رابطه جنسی آغاز شده در اوایل سالهای نوجوانی خود را
  • داشتن شرکای جنسی متعدد
  • بارداری چندقلویی است.

اما هر زنی که تا به حال به حال رابطه جنسی در خطر ابتلا به برخی از سرطان گردن رحم است.

HPV چیست؟

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ، یک ویروس است که بر روی فعالیت جنسی منتقل شده است. به آن نیاز دارند نه واقعی مقاربت جنسی : HPV همچنین می تواند با عمیق نوازش (بازی عشق تناسلی) منتقل.

این تصور بیش از 80 درصد زنان بریتانیایی دریافت HPV در چند نقطه در زندگی خود. اما آنچه معمولا اتفاق می افتد این است ویروس سرطان ایجاد نمی کند ، و بعد از مدتی بدن در نهایت آن را شکست می شود و از آن رهایی یابد.

بیش از 100 نوع HPV ، که اکثر آنها در نظر گرفته می شود نسبتا بی ضرر هستند و به عنوان "کم خطر" طبقه بندی شده وجود دارد. با این حال 15 نوع فرعی است که سرطان زا پتانسیل وجود دارد ، که مهمترین آنها HPV 16 و 18. برخی از انواع HPV ، اصولا HPV 6 و 11 ، با همراه زگیل تناسلی است . و برخی دیگر به سرطان فرج ، مهبل (واژن) ، مقعد ، آلت تناسلی مرد و حلق مرتبط است.

این حالت معمولا به 20 سال یا بیشتر طول می کشد برای سرطان به منظور توسعه ، هر چند چند مورد توسعه سریع تر است.

حداکثر سن برای سرطان گردن رحم در انگلستان 35 تا 40 است ، هر چند شما می توانید این نوع از سرطان به خوبی به سن است.

چگونه می توانم به شما بگویم اگر شما HPV اند؟

HPV علایم را تولید نمی کند زمانی که شما آن را دریافت کند ، بنابراین شما هیچ راهی برای گفتن که آیا آن موجود در بدن شما بوده است ، مگر اینکه شما با یک تست اسمیر که نشان می دهد تغییرات پیش سرطانی ناشی از ویروس داشته اند. متاسفانه ، به عنوان وجود دارد در عین حال هیچ آزمون به طور معمول در دسترس برای HPV است.

تست پاپ اسمیر باید سرطان زمانی قبل از آن هیچ نشانه ای تشخیص دهد.

واکسن جدید چه هستند؟

دو واکسن جدید علیه HPV وجود دارد : Gardasil و Cervarix.

Gardasil

Gardasil چهار بنیانی (که شده است ، چهار برابر) واکسن HPV شده است در بیش از 75 کشور ، از جمله بریتانیا مجوز. 16 ، 18 ، 6 و 11 : در برابر چهار نوع HPV کار می کند. HPV 16 و 18 مسئول حدود 70 درصد از سرطان دهانه رحم هستند ، در حالی که HPV 6 و 11 مسئول حدود 90 درصد از زگیل تناسلی هستند ، اما با سرطان گردن رحم همراه نیست.

اما چرا که در برابر همه گونه های HPV محافظت نمی کند ، می تواند تمام کارسینوم دهانه رحم جلوگیری نمی کند. همچنین می دهد برخی از حفاظت در برابر زگیل تناسلی که توسط HPV 6 و 11 نیز ایجاد می شود.

Cervarix

Cervarix واکسن دو ظرفیتی (یعنی دو قسم) شده است در بیش از 89 کشور از جمله بریتانیا محفوظ است . این خودگردان داروها بهداشت نظارتی در بریتانیا تایید شده است و در حال حاضر در برنامه ایمن سازی ملی ، که در سپتامبر 2008 آغاز شد استفاده می شود. در ابتدا این برنامه از 12-13 دختر ساله شده است ، اما گسترش داد تا شامل تمام دختران تا 18 سال آن را در برابر HPV نوع 16 و 18 محافظت ، اما هیچ دیگر. تا دوباره ، آن را در منطقه از 70 درصد محافظت در برابر سرطان گردن رحم ارائه می دهد. 700.000 دوز از Cervarix دختران اجرا شده اند و تا کنون از آن است که تخمین زده می شود که برنامه های ملی در نهایت می تواند به صرفه جویی 400 زندگی در هر سال است.

چگونه آنها گرفته شده است؟

هر دو واکسن ها به عنوان یک دوره سه تزریق ، با توجه به بیش از یک دوره حدود شش ماه است.

حفاظت از چه مدت طول می کشد؟

در حال حاضر ، ما می دانیم که حفاظت ارائه شده توسط واکسن حداقل به مدت پنج سال به طول می انجامد برای Gardasil و حداقل 6 سال برای Cervarix. هیچ کس هنوز می توانید که آیا آن را برای زندگی تاریخ و زمان آخرین گویند.

آیا اثرات هر طرف وجود دارد؟

مثل تقریبا تمام داروها ، دو واکسن جدید می تواند عوارض جانبی داشته باشد. در حالی که این معمولا به نظر می رسد جدی ، این امکان وجود دارد که اثرات مهم تر ممکن است در دراز مدت ظهور ، به عنوان مورد هر درمان جدیدی است.

در حال حاضر ، اثر جانبی شایع ترین درد در محل تزریق ، که یک مشکل عمده نیست. ضربت با مشت نیز می تواند باعث تحریکات پوستی و تب خفیف می شود.

اختلالات سیستم عصبی که ممکن است رخ دهد عبارتند از سردرد و سرگیجه است. اختلالات معده و روده است که به عنوان 'مشترک' ذکر شده عبارتند از : تهوع ، استفراغ ، اسهال و درد شکمی و کهیر (بثورات گزنه 'یا' کهیر ') ممکن است رخ دهد ، به عنوان عضلانی ممکن است و درد مفاصل و تب.

در ماه مارس 2009 ، گزارش های نگران کننده به نظر می رسد در مطبوعات ملی در مورد تعداد کمی از نوجوانان که تجربه سیستم عصبی (اعصاب) علائم زیر را در دولت از ضربت با مشت.

اهمیت این اپیزود است که تا کنون ناشناخته باقی می ماند ، و آن دیده می شود که آیا هر گونه ارتباط بین بیماری های دختران و تزریق وجود دارد.

معلوم نیست که آیا این دارو برای استفاده در دوران بارداری ایمن خواهد شد.بدیهی است ، هیچ زن باردار باید در نظر داشتن آن در حال حاضر است.

چه کسانی باید واکسن را داشته باشد؟

در حال حاضر ، مقامات بهداشتی در نظر گرفتن این واکسن به عنوان یک اقدام پیشگیرانه است ، بنابراین در انگلستان در حال حاضر تمرکز بر دادن واکسن به دختران جوان نوجوان و قبل از آنها شروع به داشتن رابطه جنسی. در استرالیا قصد دارد آن را به پسران نوجوان وجود دارد.

واکسیناسیون در بریتانیا با Cervarix است که به همه دختران در سن گروه ارائه شده تا سن 18 سالگی ، از طریق برنامه ایمن سازی ملی است.

بزرگسالان و واکسن

بسیاری از زنان ، گزارش روزنامه ها را در مورد واکسن های جدید را خوانده ام و فکر کردم این امر می تواند یک چیز خوب برای سلامت خود.

اما در هیچ نقطه ای در داشتن ضربت با مشت اگر شما قبلا به HPV در معرض ، به عنوان بسیاری از زنان بزرگسال وجود دارد. در حال حاضر ، زنان بزرگسال باید همچنان به تکیه بر روی پاپ اسمیر به طور منظم به آنها را از سرطان گردن رحم محافظت.

در عمل ، اگر شما یک فرد بزرگسال آن را بسیار بعید است که دکتر خانوادگی تان می تواند تصویب بیمه خدمات درمانی را برای شما با دادن واکسن دریافت کنید. ضربت با مشت گران است ، هزینه حدود £ 80 به دوز است.

اگر شما واقعا می خواهید این واکسن ، تنها گزینه خود را برای رفتن به بخش خصوصی. از دکتر خانوادگی تان برای جزئیات بیشتر به چگونه این می تواند انجام شود.

شما ممکن است تعجب به شنیدن این که برخی از مردان بزرگسال ، به پزشکان خصوصی رفته به دریافت واکسن HPV. این مردان همجنس گرا ، که می خواهید امتحان کنید تا خود را در برابر زگیل تناسلی و احتمالا مقعد و سرطان محافظت.

چه در مورد اعتراض به واکسن چه؟

در ایالات متحده آمریکا وجود داشته اند اعتراض کاملا پر سر و صدا اخلاقی به استفاده از واکسن را در سنین نوجوانی است. این دلیل آن است که از سوی برخی از مردم احساس کردند که به نوجوانان ضربت با مشت به توزیع آنها اجازه داشتن رابطه جنسی برابر است.

در بریتانیا بررسی های اخیر نشان داده است که حدود سه چهارم از والدین برای دختران خود خوشحال خواهد بود که این ضربت با مشت ، یک بار آنها را تحقق بخشیدن به هدف آن است که برای جلوگیری از سرطان است.

واکسن سرطان گردن رحم از بین بردن؟

یکی از بزرگترین کارشناسان انگلیس در زمینه از ویروس ها باعث سرطان می گوید ، مقدمه ای از واکسن 'واقعا مانند آغاز پایان برای بیماری های مرتبط با HPV در زنان نگاه کنید.

دیگر از کارشناسان معتقدند بسیاری از انواع HPV چنان شایع است که زنان می رویم به نیاز به ادامه به آزمایش اسمیر تا کنون به قرن 21st. در حال حاضر ، زنان مطمئنا نیاز به ادامه داشتن تست اسمیر پاپ ، به عنوان هر دو واکسن تنها در برابر 70 درصد از سرطان ها محافظت.

آیا شما واقعا نیاز برای آزمایش اسمیر پس از واکسن؟

بله -- حتی اگر این واکسن ، شما باید ادامه حضور برای اسمیر به طور منظم. این است زیرا ضربت با مشت می تواند شما را در مقابل همه گونه های HPV محافظت نمی کند.

HPV دارای هیچ نشانه ای ندارند -- بنابراین فکر نمی کنم "من هیچ نشانه ای ندارند و من احساس می کنم کاملا خوب ، پس من انجام تست اسمیر نیاز ندارد.شما انجام دهد.


نوشته شده توسط دکتر دیوید Delvin ، GP

Tagged Under