1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 0.00 (0 آرا)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زنان دو تخمدان ، یکی در هر طرف از رحم (رحم) ، واقع نسبتا نزدیک به لوله های فالوپ است.

تخمدان نسبتا شل متصل شده و قادر به حرکت در رابطه با محیط اطراف خود است. تخمدان طبیعی صاف ، بیضی شکل هستند و اندازه گیری بیش از چند سانتی متر در قطر -- کمی بیشتر اگر در طول اندازه گیری است.

اکثر تومورهای تخمدان خوش خیم هستند و تا باقی می ماند. با این حال ، برخی ممکن است بعدها بدخیم یا سرطانی می شوند. برخی دیگر از آغاز بدخیم.

برخی از سرطان های تخمدان (metastasised) پخش شده از منشاء سرطان در اندام های دیگر بدن است.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر سرطان تخمدان؟

سرطان تخمدان در زنان یائسه (بیش از 50 سال سن) شایع ترین است. زیر 40 در زنان نادر است.

تا آنجا که ما می دانیم ، سرطان تخمدان قابل پیشگیری نیست. اما زنانی که با استفاده از ضد بارداری های خوراکی در گذشته ، کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان در مقایسه با زنانی که آنها را استفاده می شود هرگز.

به ندرت ، سرطان تخمدان می تواند در خانواده اجرا و ممکن است یک نقص ژنتیکی به توضیح این نکته وجود دارد. مشاوره ژنتیک و آزمایش از مراکز تخصصی موجود است.

نشانه های سرطان تخمدان چه هستند؟

نشانه های سرطان تخمدان خاص به سرطان تخمدان و این نتایج اغلب در اواخر تشخیص بیماری نیست.

سرطان اغلب در سراسر لگن و شکم در این زمان پخش می شود ، و در نتیجه سخت تر به درمان موفقیت.

سرطان تخمدان ممکن است توسط شانس در طول معمول کشف معاینه زنان و یا آن را ممکن است کشف دلیل تومور رشد کرده است آنقدر بزرگ که شما می توانید آن را احساس ، و یا دلیل آن است که فشار بر روی مثانه یا روده است.

علایم دیگر را می توانید از کمر به علت مجموعه ای از سیال در حال گسترش در درون شکم از سرطان باشد.

سرطان تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟

تنها وسیله خاصی از تشخیص یا بهره برداری یا بیوپسی گرفته شده در طی یک فرایند ویژه ای به نام لاپاراسکوپی امتحانات اولترا سوند با یک ابزار بسیار مفید از آن را قادر می سازد پزشک برای شناسایی تومور تخمدان و ویژگی های خاصی که ممکن است او را و یا او را مشکوک سرطان می شود.

یک آزمایش خون می تواند به تشخیص مواد تولید شده از سرطان تخمدان و این ماده در نظارت بر دوره بیماری مفید هستند.

تمام کیست یا تومور بیش از اندازه های خاصی هستند که در طی یک معاینه کشف باید حذف شود -- یا بیوپسی باید اجرا می شود به طوری که تشخیص دقیق ساخته شده می تواند.

اندازه از رشد تنها نشانه ای از آن است که آیا سرطانی است یا نه نمی باشد.کیست های تخمدان می تواند کاملا بزرگ و در عین حال کاملا خوش خیم (غیر سرطانی ) است.

سرطان تخمدان چگونه درمان می شود؟

این بستگی به تعدادی از عوامل از جمله وسعت تومور و سن زن بستگی دارد.بسیاری از زنان خواهد بود توصیه تحت جراحی به رحم حذف ، هر دو از لوله های فالوپ و تخمدان ها.

اگر سرطان در مراحل اولیه ، هیچ درمان بیشتری ممکن است لازم باشد. با این حال ، اکثریت زنان توصیه شود که تحت شیمی درمانی علاوه بر عمل جراحی خود را است.

میزان علاج متفاوت است فوق العاده با توجه به وسعت سرطان ، مرحله بیماری نوع بافت ، سرطان و همچنین سن زن و سلامت عمومی است.

Tagged Under