1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 0.00 (0 آرا)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آووکادو يک ماده غذايي کامل با 14 ماده معدني مفيد براي تحريک رشد بدن است براي مثال حاوي املاح آهن و مس است که براي خون سازي مفيد هستند يا داراي سديم و پتاسيم است كه نقش مهمي در حفظ تعادل شيميايي بدن ايفا مي‏کنند.

 اين ميوه به دليل نداشتن نشاسته، قند خون را در طول روز متعادل نگه مي‏دارد، بنابراين براي افراد ديابتي و افراد دچار افت قند خون مناسب است.

دكتر فييل لمپرت متخصص صنايع غذايي در يك مطالعه جديد درباره خواص اين ميوه دريافته‌ است كه آووکادو از لحاظ ذخيره پتاسيم بسيار غني است و هر ميوه آن سه برابر موز پتاسم دارد.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، وي در مطالعات خود خاطرنشان كرد: يک آووکادو رسيده منبع غني از ويتامينها، مواد معدني، مواد شيميايي نوري و چربيهاي مفيد است و در حالي که بيشتر مردم آن را يک سبزي مي‌دانند اما آووکادو در واقع ميوه‌اي است که حاوي چربيهاي غيراشباع بوده و کلسترول بد را کاهش داده و کلسترول خوب را افزايش مي دهد.

لمپرت همچنين تصريح كرد: آووکادو نسبت به هر ميوه ديگري حاوي مقادير بيشتري از کاروتنوئيد ضد سرطان موسم به «لوتين» است، اين ماده در پيشگيري از ابتلا به سرطان پروستات، تحليل ماکولار چشم و آب مرواريد نقش دارد.

به گفته متخصصان، يکي ديگر از مواد ضد سرطاني موجود در اين ميوه گلوتاتين است که نوعي اسيد آمينه داراي خواص آنتي اکسيداني است و در پيشگيري از سرطانهاي دهاني و ناي نقش دارد.

ایسنا

Tagged Under