1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 5.00 (1 Vote)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مطالعات اخیر مشخص شده دلایل اصلی انقراض عبارتند از : از دست دادن زیستگاه به علت توسعه توسط انسان ،  آزار و اذیت توسط انسان یا شکار گونه های عجیب و غریب. 42 گونه و 44 گونه منقرض شده اند در 280 سال گذشته تبدیل شده ، که اکثر آنها ساکنان جزیره است. . سه گونه منقرض شده در زیر به وضوح جدی بودن این مسئله را نشان می دهد

نویسنده : بست بزرگ زندگی پرنده در پرواز جزیره موریس بود. توسط ملوانان کشته شدند ، و لانه خود و جوان توسط گربه به تازگی معرفی شده ، موش صحرایی و خوک توسط مهاجران به این جزیره آورده شد. یکی دیگر از پرنده منقرض پرواز بطریق بزرگ شد. . جمعیت آن  به دلیل شکار کاهش یافت جمعی از  نمونه های نادر کشته شده اند. کبوتر وحشی امریکای شمالی یکی از گونه های فراوان ترین پرنده در جهان در قرن 19th شده است. . درختان که در آن تو در تو پایین قطع شد تا راه را برای زمین های کشاورزی باز شود موجب  کاهش تعداد آنها شده اند. . علاوه بر این ، کشتار جمعی سالانه انجام شده است. . به عنوان نمونه کبوتر مسافری مورد نیاز گروه های زیادی به نژاد و رشد در این انقراض به خود منجر شده است.

متاسفانه ، هیچ چیزی نمی توان برای این و بسیاری دیگر از گونه های منقرض شده انجام داد. . با این حال ، ما می توانیم تلاش کنیم برای حفظ آن گونه که نادر و در خطر انقراض هستند . اتحادیه جهانی حفاظت (IUCN) طبقه بندی 168 گونه به عنوان داشتن یک وضعیت بحرانی حفاظت (50 ٪ احتمال انقراض ظرف مدت 5 سال) و 235 گونه در معرض خطر (20 ٪ احتمال انقراض در 20 سال). . به بسیاری از مردم  هشدارداده شود پرنده نادر برای پیدا کردن آخرین وضعیت در این گونه پرنده و همچنین در هنگام / که در آن کرده اند ، هویداست. فهرست پرندگان نادر و منتشر می شوند ، به طور منظم توسط IUCN به روز شد.

. بسیاری از برنامه هادرنظرگرفته شده است تا مجموعه ای  از این روند به سمت انقراض جلوگیری شود . بیابید چه پرندگان نادر در منطقه شما هستند و چگونه می توانید کمک کنید تا آنها زندگی  کنند.

تهیه و تنظیم

محمد نورمحمدی-بیولوژیست

منبع:BIRDS.COM

Tagged Under